“Je moet je hoofd erbij houden en dat maakt het leuk”

Op 11 december vieren we de Dag van de Vrachtwagenchauffeur. Een moment om stil te staan bij de collega’s die elke dag een onmisbare schakel vormen in onze organisatie. Onze chauffeurs zijn niet alleen het gezicht van GP Groot op de weg, maar ook de drijvende kracht achter onze betrouwbare dienstverlening. Met hun expertise, flexibiliteit en inzet houden zij onze wereld letterlijk in beweging. Daarom zetten we vandaag drie van onze chauffeurs in het zonnetje en praten we met hen over hun werk en het plezier dat zij halen uit hun vak.

Leon de Geus werkt sinds begin dit jaar bij GP Groot, maar nieuw in de wereld van transport is hij allerminst. Hij reed al ruim 15 jaar als chauffeur voor andere bedrijven. Hoewel hij geen afval reed, had hij wel zijn ADR-certificaat. “Toen ik die aan het verlengen was, attendeerde een vriend die bij Sortiva werkte mij op de vacature bij GP Groot. Het sprak me meteen aan: niet alleen chauffeuren en van A naar B rijden, maar ook bezig zijn met ADR. Ik overleg met klanten over hun chemisch afval, over wat kan en mag en dat vind ik leuk. Het is een mooie uitdaging en ik leer nog elke dag bij.”

Leon rijdt nu met een citytrailer: korter en wendbaarder dan een standaard trailer van 16,5 meter. Dat is ideaal in zijn werk, want hij komt op de meest uiteenlopende locaties. “De klanten die ik bezoek zijn heel divers. Van ziekenhuizen, laboratoria en verfwinkels, tot autogarages en bierbrouwerijen. Eigenlijk iedereen die chemisch afval wil afvoeren. Zo was ik ook eens bij een oude man die zijn schuur aan het opruimen was. Die afwisseling maakt het werk heel leuk.”

Het afvoeren van gevaarlijk afval maakt zijn werk uitdagend. “Je hebt te maken met middelen die giftig of bijtend zijn, dus je moet scherp zijn en geconcentreerd te werk gaan. Zorgen voor de juiste verpakkingen en stickers, en dat de lading goed en veilig vast zit in de wagen. Je kunt hier niet op de automatische piloot werken, je moet nadenken over alles wat je doet. Dat maakt het werk juist interessant.”

Leon is op dit moment bezig met de cursus tot mentorchauffeur en vindt het mooi dat GP Groot in mensen investeert. “Het is heel waardevol dat ze dat aanbieden. Het is hier geen ‘je redt jezelf maar en succes ermee’. Zo krijg je als leerling de avond van tevoren een appje van degene met wie je meerijdt, zodat je weet waar je moet zijn en wat je gaat doen. De rode loper gaat nog net niet voor je uit, maar je wordt wel zo welkom geheten.”

Dat warme gevoel herkent hij in meer dingen: “Als er iets is of je hebt wat nodig, wordt er tijd voor je gemaakt. Het voelt niet als een groot bedrijf, maar als een klein familiebedrijf. Dat vind ik heel prettig.” Met zijn kennis van ADR, zijn plezier in het adviseren van klanten en zijn enthousiasme voor het mentorschap zit Leon helemaal op zijn plek. “Ik zit hier voorlopig goed, er is nog genoeg om me in te verdiepen.”

Meer verhalen van medewerkers lezen?